Grzybice

Grzybice. Grzybice zwykle dotykają ludzi przebywających w klimacie podzwrotnikowym, atakując najczęściej skórę głowy, przestrzenie między palcami rąk i nóg oraz pachwiny. Jedną z ich odmian są pospolite liszaje, którymi można się zarazić od zwierząt lub spacerując boso po mokrych powierzchniach, np. pod prysznicem. Przyczyną grzybicy jest często niedokładnie wyprana bielizna i ręczniki.

Aby zapobiec zakażeniu, należy nosić luźną odzież, najlepiej wykonaną z włókien naturalnych, oraz unikać przemoczenia. Grzybiczne zm iany na skórze wystarczy codziennie przemywać środkiem dezynfekującym lub wodą i mydłem leczniczym, a następnie dokładnie osuszyć i zastosować antygrzybiczną zasypkę. Promienie słoneczne są doskonałym środkiem leczniczym dla podrażnionej skóry.

Przeziębienie. Turyści udający się na piesze wędrówki w wysokie góry powinni zabrać ze sobą ciepłą odzież, gdyż na tych terenach temperatura w nocy gwałtownie spada. Nadmiar chłodu jest równie niebezpieczny jak zbyt wysoka temperatura -może stać się przyczyną hipotermii. To niewiarygodne, jak łatwo zwykłe wychłodzenie może się przerodzić w ten groźny dla organizmu stan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *