Intymne problemy

Jeśli kobieta nie przezywa orgazmu, czy jest temu winien mężczyzna?
Niektórzy panowie unikają gry wstępnej, aby jak najszybciej samemu przeżyć rozkosz. Jednak stwierdzenie, że mężczyzna zawsze jest winien, gdy kobieta nie ma orgazmu, jest uproszczeniem. Czasem mimo najlepszych chęci partnera nie zaznaje ona rozkoszy, dlatego że po prostu jest zmęczona.

Co to jest miłość od pierwszego wejrzenia?
Już w dzieciństwie tworzymy obraz idealnego partnera. Jeśli potem natrafi się na kogoś, kto dokładnie pasuje do tego idealnego wzoru, zostaje uruchomiony mechanizm rozpoznawania. I wówczas następuje przysłowiowe „iskrzenie”. Przy czym kobiety są pod tym względem szybsze – rozpoznają odpowiedniego partnera w 9,8 sekundy, podczas gdy mężczyźni potrzebują na to 16,6 sekundy.

Do czego służy sus-pensorium?
Pierwotnie byłto rodzaj mieszka, który chronił jądra przed uszkodzeniem (np. podczas walki, w czasie uprawiania sportu). Później wszedł do arsenału bielizny erotycznej, jako slipy podnoszące męskość tak, by podkreślić jej kształt i rozmiary.

Czy seks podczas miesiączkijest szkodliwy?
I tak, i nie. Z jednej strony bowiem otwarta jest wtedy szyjka macicy, a to ułatwia wnikanie do narządów rodnych wszelkiego rodzaju zarazków. Może to powodować stany zapalne przydatków. Z drugiej jednak strony orgazm przeżywany podczas menstruacji działa odpręża-jąco i może łagodzić bolesne skurcze miesiączkowe.