Problemy zdrowotne i ich leczenie

Problemy zdrowotne i ich leczenie

Źródłem problemów ze zdrowiem mogą być wahania temperatury, wysokość, jazda środkami lokomocji, nieprawidłowa higiena, ukąszenia owadów oraz kontakt z zarażonymi ludźmi i zwierzętami. Z pozoru niegroźnie wyglądające skaleczenia lub zadrapania często prowadzą do poważnych zakażeń.

W przypadku wystąpienia objawów choroby najlepiej od razu udać się do lekarza. W opisach chorób, znajdujących się poniżej, podane są nazwy odpowiednich leków i ich dawkowanie, jednak na przyjmowanie ich bez konsultacji specjalisty można zdecydować się jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Adresami dobrych gabinetów lekarskich i ośrodków zdrowia dysponują ambasaday i konsulaty, a także ekskluzywne hotele. W tym ostatnim przypadku trzeba się spodziewać, że zalecany specjalista będzie drogi. Dlatego bardzo przydatne okazują się wykupione wcześniej polisy ubezpieczeniowe. W niektórych miejscowościach opieka medyczna stoi na bardzo niskim poziomie. W takich przypadkach najlepiej udać się po poradę gdzie indziej.

Oparzenia słoneczne. Na terenach tropikalnych, pustynnych lub wysokogórskich można łatwo nabawić się zapalenia skóry, wywołanego szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Aby się przed nim ustrzec, trzeba stosować kremy i emulsje, zawierające substancje promieniochronne, oraz osłaniać części ciała, które są bardziej podatne na oparzenia, np. stopy. Kapelusz przeciwsłoneczny ochroni głowę i twarz, lecz dodatkowo nie zaszkodzi posmarować kremem nosa i ust. Niegroźne oparzenia smaruje się roztworem kalaminu. Uwaga! Oparzenia grożą nawet wtedy, gdy chmury zakrywają niebo.

Połówki. Potówką określa się swędzącą wysypkę. Jej przyczyną jest nadmiar potu, który znajduje się pod skórą i którego organizm nie zdołał wydalić. Powstaje ona najczęściej u ludzi, którzy po raz pierwszy stykają się z gorącym klimatem, więc ich skóra nie zdążyła się jeszcze przyzwyczaić do zwiększonego wydzielania potu. Aby złagodzić tę przykrą dolegliwość, wystarczy dbać o odpowiednią higienę osobistą, stosować talk kosmetyczny i jak najczęściej przebywać w pomieszczeniach z klimatyzacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *