Zmysłowe pragnienia kobiet i mężczyzn

Kobiece fantazje znacznie różnią się od wyobrażeń panów. Bardziej przypominają romantyczne filmy z akcją, która rozwija się powoli, i stopniowo rosnącym napięciem. Kobiety dużą uwagę zwracają na scenografię swoich marzeń. I tak np.
najpierw pojawia się krajobraz, później zauważasz idącego ku tobie mężczyznę, potem wyobrażasz sobie, jak nawiązujecie porozumienie, a dopiero na końcu następuje widok kochającej się pary. Kobiety często marzą, że uczestniczą w podniecających swym niebezpieczeństwem, wyjątkowych wydarzeniach, ale w rzeczywistości nie chciałyby się nigdy znaleźć w takiej sytuacji.

Fantazje kobiet na ogół dotyczą seksu z nieznajomym lub z wieloma mężczyznami, poprzednimi kochankami, w niecodziennej scenerii, np. na plaży, przy szumiącym wodospadzie czy płonącym kominku lub w miejscu publicznym. Często występuje w nich również motyw dominacji seksualnej i uległości. Całkiem często zdarzają się też fantazje o seksie z domieszką przemocy fizycznej. Niektóre kobiety marzą o uprawianiu miłości z inną kobietą. WAŻNE: Tego rodzaju wyobrażenia nie świadczą o tym, że jesteś perwersyjna, ale raczej o potrzebie intensywniejszych przeżyć w obecnym życiu seksualnym. Codzienność i rutyna gaszą namiętność. Porozmawiaj z partnerem o urozmaiceniu i uatrakcyjnieniu waszego języka fizycznej miłości.

O CZYM MARZĄ MĘŻCZYŹNI
Fantazje mężczyzn pojawiają się w ich głowach jak krótkie flesze. W przeciwieństwie do kobiet, panowie przeważnie pomijają w swoich marzeniach otaczające szczegóły i miejsce, w którym uprawiany jest seks, ale koncentrują się na samym stosunku seksualnym. Mężczyzna ekscytuje się, oglądając sceny miłosne z perspektywy widza. Bardzo często są to obrazy pieszczących się kobiet albo klasycznego trójkąta, czyli jego i dwóch partnerek. Wielu mężczyzn niezmiernie podnieca wizja seksu na oczach innych. Częstą męską fantazją jest seks z prostytutką albo kobietą dominującą, której byłby całkowicie uległy. Wielu panów uprawia też w wyobraźni miłość ze znaną gwiazdą filmową.

Mężczyźni są wzrokowcami, więc takie marzenia zdarzają się im nagminnie. Jeśli wasze współżycie układa się dobrze – nie musisz się bać. Jeżeli masz ochotę, pobawcie się razem w sypialni w teatr. Spróbuj odgrywać role i aranżować sytuacje, które podniecają twojego partnera, a wasz seks stanie się bardziej urozmaicony i doda mu to pikanterii.

Ujawnienie partnerowi swoich ukrytych pragnień wymaga wiele taktu i dyplomacji. Zwierzenia mogą pobudzić drugą osobę, ale mogą ją też zdezorientować, a nawet zranić. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, którzy na ogół sądzą, że są świetnymi kochankami. Szczególne zagrożenie może dla nich stanowić informacja, że partnerka fantazjuje o kimś znajomym.

Unikaj więc takich zwierzeń i spróbuj nieco zmodyfikować marzenie, wstawiając na miejsce znajomego -przystojnego aktora bądź inną, równie nieosiągalną osobę. Pamiętaj też, że nie musisz wcale opowiadać wszystkich swoich fantazji erotycznych, jeśli czujesz, że mogłoby to naruszyć równowagę waszego związku.